Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba Zájezdy Panama - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Panama

název zájezdu: Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba


Země:
 
Panama
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: relaxační, za památkami, za mořem
Ubytování: Hotel Playa Tortuga Resort
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 02.12.2018
Konec zájezdu: 10.12.2018
Počet nocí: 7
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
59 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu
39 000,- Kčprodloužení o 5 nocí v hotelu Amsterdam Manor 4* bez stravy (Aruba) vč. přeletu a noci v Panamě navíc

Cena zahrnuje:
 
zpáteční letenku Praha – Panama City - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
přelet Panama City - ostrovy Bocas del Toro
přelet David - Panama City
dopravu minibusem a výlety dle programu
výlety lodí dle programu
3 noci ubytování v hotelu Best Western Plus Zen v Panama City 3* snídaní (1 +2 noci)
2 noci ubytování v hotelu Playa Tortuga 3* na Bocas del Toro se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Ladera 3* v Boquete se snídaní
3 x oběd během výletů
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje:
 
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu)
příplatek za nadváhu při přeletech (max. váha je 12 kg)
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci

Poznámka:
 
Panama zůstává mezi zeměmi Střední Ameriky zatím trochu odsunuta, mluví se o ní jen v souvislosti s Panamským průplavem. Díky geografické poloze je Panama bezpečným útočištěm pro mnoho druhů divoké zvěře, je zde 14 národních parků a dalších chráněných oblastí. V blízkosti pobřeží jsou stovky ostrovů a kilometry chráněných korálových útesů.


  

Další termíny


02.12.2018 - 10.12.2018 9 dní od 59 900,- Kč  
11.01.2019 - 19.01.2019 9 dní od 59 900,- Kč  

program zájezdu


1. den přílet do Panama City
 Panama

Odlet v ranních hodinách z Prahy s přestupem na některém z evropských letišť. Přílet do Panamy v podvečer, transfer do hotelu Best Western Plus Zen nebo podobný v Panama City a ubytování.

  
   

   

2. den Bocas del Toro
 Panama

Bufetová snídaně na hotelu a transfer na letiště. Přelet na ostrovy Bocas del Toro, transfer do hotelu Playa Tortuga, ubytování a odpočinek na pláži.

 Hotel Playa Tortuga Resort 
   

   

3. den celodenní výlet po souostroví Bocas del Toro
 Panama

Po snídani nás čeká asi 7 hodinový výlet po souostroví Bocas del Toro. Nejdříve se lodí vydáme do Laguna Bocatorito neboli Delfíní zátoky, kde se spatřit již zabydlenou delfíní rodinku, jak si hrají okolo lodi. Poté se zastavíme u malinkého ostrůvku Crawl Cay, v jehož okolí jsou nádherné korálové útesy a zde si budeme moci užívat šnorchlování a oběda. Po obědě se podíváme na Red Frog Beach, kde budeme pozorovat červené žabičky, jejichž jed sloužil domorodcům do foukacích šipek. Pokud budeme mít štěstí, potkáme lenochoda nebo i opice. Zde budeme také chvilku času k relaxaci na pláži než se vydáme k dalšímu šnorchlovacímu místu - Hospital Point. Navečer návrat zpět do hotelu.

 Hotel Playa Tortuga Resort 
   

   

4. den přejezd do Boquete - vrchovina Chiriquí
 Panama

Dnes pojedeme lodí k městečku Almirante a odtud do hor do města Boquete, kde se ubytujeme v hotelu Ladera 3* nebo podobný.
Městečko Boquete leží v klidném údolí Caldera ve výšce více než 1 000 m.n.m. Je střediskem produkce kávy. Když se zvedne mlha, což bývá jen brzy ráno, uvidíte nezaměnitelnou siluetu sopky Barú. Na rozdíl od ostatních částí Panamy, zde není pro nás nezvyklá vlhkost vzduchu a v současném suchém období jsou teploty kolem 20 stupňů každý den. Od jeho geografické polohy, tj. v údolí vulkánu, byl odvozen i název Boquete, což v překladu znamená díra.

  
   

   

5. den Kvesalí stezka
 Panama

Kvesalí stezka (velmi vzácný pták kvesal, v mayském jazyce Quetzal) vede podél úbočí vulkánu Barú a spojuje města Cerro Punta a Boquete. Tato stezka se nachází v Národním parku Volcán Barú a bývá označována za jednu z nejhezčích v celé Střední americe. Je nazvaná podle ptáka Quetzala, který žije v této džungli a pokud navštívíte stezku brzy ráno máte velikou šanci ho zahlédnout. Tento pták je národním symbolem Guatemaly. Mají ho zobrazeného ve své vlajce a je po něm pojmenována jejich měna. Význam tohoto symbolu pochází z dávné historie, kdy Mayové používali ocasy Quetzala jako platidlo a jeho pera zdobila nejednu čelenku. Právě jeho dlouhý a pestrobarevný ocas je pro tohoto téměř mýtického ptáka typický .Podle odhadů žije v Národním parku okolo 300 – 400 hnízdících párů tohoto opeřence.
Cesta začíná v nejvyšším městečku Panamy, v Cerro Punta (1 800 m n.m.) a vede do Boquete. Trasa má zhruba 4, 5 km před začátkem džungle, pak 6 km v džungli a 13 km po silnici na druhém konci. Stezku je možno absolvovat oběma směry, ale jelikož Cerro Punta je asi o 1000 m výš než Boquete, je rozhodně výhodnější zvolit trasu směrem dolů do Boquete.

  
   

   

6. den přelet do Panama City
 Panama

Po snídani transfer do městečka David, které je asi 40 km od Boquete a odtud přelétáme zpět do Panama City. Transfer do hotelu Best Western Plus Zen a volné odpoledne.

  
   

   

7. den Indiánská komunita Embera
 Panama

Dnes nás čeká asi 5 hodinový výlet po řece Gatún k Indiánské komunitě Embera Quera. Nalodíme se na kanoe a poplujeme po řece Gatún, odkud se budeme kochat nádhernou přírodní scenérii. Vesničané nám připraví tradiční pokrm jako oběd a můžeme zkusit i místní tance. Poté nám průvodce vysvětlí funkci léčivých rostlin a také se podíváme na ručně vyřezávané výrobky. Podle posledních genetických výzkumů mají Emberá polynézské předky, což potvrzuje dávný Heyerdahlův předpoklad, že se Polynésané doplavili až do Ameriky! Původně amazonští indiáni, žili až do roku 1.900 na území kolumbijské Amazonie a říkali si Choco. Z neznámých důvodů po tomto roce část Choco odemigrovala na území současného výskytu podél řeky Sambú v Panamě. Vytlačili zde původně žijící indiány Kuna a po mnoha jednáních s panamskými úřady si vymohli značnou nezávislost a statut autonomní komunity.

  
   

   

8. den Panama City a Panamský průplav
 Panama

Dnes se nasnídáme, poté se odhlásíme z hotelu a pojedeme na prohlídka hlavního města Panamy. Casco Viejo (historické centrum) dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.
V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo. Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky.
Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod.Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.
Poté se pojedeme podívat ke zdymadlu Miraflores, odkud je nádherný výhled jak na kanál, tak na Panamu. Na konci odpoledne transfer na letiště a odlet přes Evropu do Prahy.
Ti, kdo budou chtít prodloužit o pobyt na ostrově Aruba, noc u letiště a druhý den ráno přelet na Arubu. Na konci pobytu poté odlet přes Amsterdam do Prahy.

  
   

   

Hotely:


název hotelu:
 

Hotel Playa Tortuga Resort


Země:
 
Panama
Lokalita: 
Popis: Poloha a popis
Playa Tortuga Resort se rozprostírá na bílé písečné pláži Bocas del Toro na území krásné Panamy. Letiště Colon Isla je vzdáleno cca 5 kilometrů od tohoto stylového hotelu. V okolí jsou krásné korálové útesy.
Ubytování
Playa Tortuga nabízí 117 velice příjmených a komfortně vybavených pokojů. Součástí každého pokoje je balkon, odkud je nezapomenutelný výhled na malebnou krajinu nebo na oceán. Dále také koupelna, minibar, kabelová TV, internet, trezor a klimatizace. Hosté si mohou vybrat ze standardních pokojů, junior suit nebo si mohou zvolit velké apartmá. Všechny pokoje jsou vybaveny v moderním stylu.
Vybavení
Hosté si v hotelu mohou vybrat ze dvou restaurací, které poskytují rozmanité kulinářské pochoutky. V hotelu naleznete bazén s výhledem na moře, bar u bazénu a dětský bazén. Dále je k dispozici vstupní hala s recepcí, wifi, obchod se suvenýry.
Sport a zábava
Ze sportovních aktivit můžete vyzkoušet posilovnu, volejbal, kajaky, šnorchlování a potápění, rybaření, stolní tenis.
Typ ubytování: hotel
Poloha: 
Úroveň: 3* plus
Vybavení: zahrada, restaurace, recepce, internet, hotelový trezor, fitness, bazén pro děti, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 02.12.2018-10.12.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (59 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
prodloužení o 5 nocí v hotelu Amsterdam Manor 4* bez stravy (Aruba) vč. přeletu a noci v Panamě navíc (39 000,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Madagaskar
Tsara Komba Lodge
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 72900,- Kč
Shangri-la Al Waha - speciální ceny pro rezervace do 30.8.2018
Shangri-la Al Waha - speciální ceny pro rezervace do 30.8.2018
Omán
Al Waha, Shangri-La Barr Al Jissah Resort and Spa
07.06.2018-14.06.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 39900,- Kč
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Bolívie

13.07.2018-30.07.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 106790,- Kč
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč